هرگز و هرگز دیر نیست. همین الان تصمیم بگیرید امروز یک روز از فردا جلوترید 🙂

دیپلم گردشگری

مدت زمان گذراندن اخذ دیپلم رسمی کاردانش آموزش و پرورش گردشگری که شامل چهار درس تخصصی و مجموعا ۳۴ واحد میباشد حدوداً شش ماه میباشد ( در بعضی موارد در صورت امکان معرفی این زمان کاهش مییابد). کلاسها طی سه جلسه در هفته و دوساعت در هر روز برگزار میشود. قبولی در این دوره بسیار بالا و در حدود ۹۹٪ میباشد. جزوات دوره های دیپلم گردشگری آموزش و پرورش کامل ، مختصر و مفید و مناسب برای امتحان میباشد این جزوات بصورت دوره ای در موسسه تدبیرگران بازبینی و اصلاح میگردد. دیپلم گردشگری آموزش و پرورش بدلیل جذابیت دروس و سادگی نسبی آن در مقایسه با سایر دیپلمها مخصوصاً برای شاغلین اخیراً بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

در این دوره دانش آموزان با موضوعاتی مرتبط با آداب و رسوم اقوام ایرانی، لباس و پوشش اقوام ایرانی و آداب و رسوم سایر ملل، آثار تاریخی و … آشنا میشوند.

زمینه‌های شغلی دیپلم رسمی کاردانش آموزش و پرورش گردشگری

فارغ التحصیلان دیپلم گردشگری آموزش و پرورش می توانند به فعالیتهای مرتبط با توریست و جهانگردی و ایرانگردی پرداخته و در این صنعت نوپا راه موفقیت را در پیش گیرند.در انتهای دوره دیپلم گردشگری آموزش و پرورش در صورت شرکت در آزمون های هماهنگ سازمان فنی و حرفه ای و کسب نمره قبولی مدارک بین المللی گردشگری صادر میگردد.

از رشته های مرتبط که میتوان در دانشگاه بعد از اخذ دیپلم گردشگری ادامه داد مدیریت جهانگردی است. رشته مدیریت جهانگردی یکی از رشته‌های گردشگری موجود در کشور است. مشخصه اصلی آن میان رشته ای بودن آن است. اگر نگاهی به فهرست دروس این رشته بیاندازیم این موضوع کاملا روشن خواهد بود. عناوین دروس رشته مدیریت جهانگردی را در یک دسته بندی کلی می توان شامل: زبان (های خارجی) ، اقتصاد، ریاضیات و آمار، دروس مدیریت و بازاریابی ، علوم اجتماعی، تاریخ و جغرافیا دانست.

پیشینه رشته

رشته مدیریت جهانگردی برای اولین بار در سال ۱۳۷۴ در ایران راه اندازی شد. اولین دانشگاهی که این رشته را وارد سیستم آموزشی کشور نموددانشگاه علامه طباطبایی بود. در واقع این دانشگاه را می توان پدر علم گردشگری کشور دانست. این دانشگاه همچنین در سال‌های بعد پیشرو راه‌انداری دوره‌های ارشد و دکترا در کشور شد.

این رشته هم‌اکنون در تمام دانشگاه‌ها (دولتی، آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی، علمی کاربردی) و در تمام مقاطع تحصیلی پذیرش دانشجو دارد. دیپلم گردشگری ارزان فوری

مهارتهای دیپلم کاردانش گردشگری (براساس مجموعه هشتم آموزش و پرورش)

کد استاندارد

دوره های آموزشی دیپلم گردشگری

۲/۱/۳۳/۹۹-۵
راهنمای عمومی گردشگری
۲/۱/۳۶/۹۱-۵
راهنمای طبیعت گردی و اکوتوریسم
۱/۱/۳۰/۹۱-۵
راهنمای موزه
۲/۱/۹۴/۹۱-۵
راهنمای محلی

برای آگاهی از استانداردهای جدید به مجموعه نهم آموزش و پرورش  مراجعه نمایید.